Nebankové pôžičky

Nebankové pôžičky sú ďalšou možnosťou požičania peňazí. Úroková sadzba pri tomto type pôžičiek je vyššia ako pri bankových pôžičkách. Kritériá,  ktoré musíte spĺňať, aby ste takúto pôžičku získali, sú omnoho miernejšie ako v bankovom sektore.

Názov nebankové majú preto, lebo ich poskytujú finančné inštitúcie mimo bankový sektor. Financie požičiavané týmito inštitúciami pochádzajú zo súkromných alebo firemných zdrojov.

Pri podpisovaní zmluvy si treba dávať pozor. Pokiaľ máte akékoľvek pochybnosti, tak si zmluvu v pokoji preštudujte alebo sa poraďte s odborníkmi. Overte si výšku úrokov (pozor na zámenu ročnej a mesačnej úrokovej sadzby) a tiež dobu splácania. O pôžičku radšej požiadajte známu spoločnosť. Nikdy neplaťte dopredu žiadne poplatky.

Pokiaľ je vyžadované ručenie nehnuteľnosťou, zmenkou alebo iným majetkom, pozorne si prečítajte podmienky. Vyhnete sa tak nepríjemnostiam a prípadnej exekúcii.

Medzi hlavné výhody nebankovej pôžičky patrí najmä dostupnosť aj pre ľudí so záznamom v registri dlžníkov a tiež veľmi rýchle vybavenie. Nebankovú pôžičku môžete často získať aj bez ručiteľa. Peniaze z takejto pôžičky môžu byť použité na ľubovoľné účely, aj na splácanie iných pôžičiek. Peniaze dostanete v hotovosti alebo na účet. Ako nevýhody treba spomenúť vyššie úroky ako pri bankovej pôžičke a tiež väčšie riziko.

Like it.? Share it: